top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMarta Malak

Kupno nieruchomości w Dubaju? 10 rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed zakupem

Zaktualizowano: 14 kwi


panoramę Dubaju z wysokimi wieżami i luksusowymi willami przy plaży

Zakup nieruchomości w Dubaju to proces, który wydaje się być skomplikowany, ale dzieki odpowiedniej wiedzy można go zrealizować płynnie i bez większych problemów.


Czy to z rynku pierwotnego, czy wtórnego, kroki są jasno określone, a atrakcyjne warunki finansowe i brak podatku dochodowego dla osób fizycznych sprawiają, że wiele osób decyduje się na zakup nieruchomości właśnie Dubaju.


Oto 10 kluczowych kwestii do przemyślenia przed spełnieniem marzeń o posiadaniu nieruchomości w Dubaju:


1. Dlaczego kupujasz nieruchomość w Dubaju?


Czy kupujesz dla własnego użytku, inwestycji, czy obu? Zrozumienie swoich celów będzie kluczowe przy wyborze typu nieruchomości, lokalizacji i budżetu.


PAMIETAJ ŻE W DUBAJU NIE MA PODATKU DOCHODOWEGO.


2. Twòj budżet:

Sprawdź czy po dodaniu ceny nieruchomości, dodatkowych opłaty, kosztów utrzymania i potencjalnych przychodów z wynajmu taki zakup nadaci Ci się opłaca. Upewnij się, że jest zgodna z Twoimi możliwościami finansowymi i celami inwestycyjnymi.


PAMIETAJ ŻE KUPUJAC OD DEWELOPERA OTRZYMAUJESZ NIEOPROCENTOWANY PLAN SPŁATY INWESTYCJI.


3. Wymagania Wizowe


Posiadanie nieruchomości pozwala na uzyskanie długoterminowej wizy, przy zakupie za powyżej 750,000 AED wiza na 2 lata, przy zakupie za powyżej 2,000,000 AED wiza na 10 lat.


PAMIETAJ ŻE PRZY ZAKUPIE NIERUCHOMOŚCI POTRZEBUJESZ TYLKO PASZPORT, A O WIZĘ MOŻESZ UBIEGAĆ SIĘ DOPIERO PO ZAKUPIE NIERUCHOMOŚCI.


4. Lokalizacja, Lokalizacja, Lokalizacja


Każda dzielnica Dubaju oferuje unikalne wibracje i punkty cenowe – zbadaj obszary na podstawie preferencji stylu życia, bliskości do udogodnień i dostępu do transportu.


PAMIETAJ ŻE LOKALIZACJA DETERMINUJE CENĘ NIERUCHOMOŚCI.


5. Nieruchomości w Trakcie Budowy vs Gotowe


Nieruchomości w trakcie budowy oferują niższe punkty wejścia, ale niosą ze sobą opóźnienia w budowie i ryzyko rynkowe. Gotowe nieruchomości pozwalają na natychmiastowe użytkowanie, ale mogą być droższe. Ważnie rozważ za i przeciw.


PAMIETAJ ABY ZAPYTAĆ AGENTA O ANALIZĘ CEN W DANEJ DZIELNICY POWÓWNUJAC RYNEK PIERWOTNY ORAZ WTÓRNY.


6. Prawo i Regulacje


Rynek nieruchomości w Dubaju ma konkretne regulacje. Skorzystaj z usług licencjonowanego pośrednika nieruchomości, aby upewnić się, że wszystkie aspekty prawne, dokumenty i opłaty są obsługiwane skrupulatnie.


PAMIĘTAJ ABY ZAPYTAĆ AGENTA O JEGO KARTĘ BROKERA POZWALAJACA ZA WYKONYWANIE ZAWODU.


7. Opcje Finansowania


Zbadaj opcje kredytów hipotecznych oferowanych przez banki lub deweloperów. Zrozum kryteria kwalifikacyjne, stawki procentowe i warunki spłaty. W razie potrzeby rozważ alternatywne rozwiązania finansowe.


PAMIĘTAJ ŻE W DUBAJU DEWELOPERZY OFERUJA NIEOPROCENTOWANE PLANY SPŁATY, A BANKI EMIRACKIE UDZIELAJA DO 60% KREDYTOWANIA DLA NIEREZYDENTÓW NA NIERUCHOMOŚCI Z RYNKU WTÓRNEGO.


8. Reputacja Dewelopera


Sprawdź historię dewelopera pod kątem jakości, terminowego ukończenia i wsparcia posprzedażowego. Wybierz renomowanych deweloperów.


PAMIĘTAJ ABY POPROSIĆ AGENTA O HISTORIĘ UKOŃCZONYCH PROJEKTÓW DANEGO DEWELOPERA.


9. Ukryte Koszty


Bądź świadomy dodatkowych opłat poza ceną podstawową, takich jak opłaty rejestracyjne, opłaty DLD i opłaty za usługi. Wprowadź je do swojego budżetu, aby uniknąć niespodzianek.


PAMIĘTAJ ŻE PRZY ZAKUPIE Z RYNKU PIERWOTNEGO NIE PŁACISZ PROWIZJI AGENCJI.


10. Szukaj Profesjonalnej Porady


Nie rób tego sam! Skonsultuj się z wykwalifikowanym agentem nieruchomości z doświadczeniem na rynku w Dubaju i znajomością aspektów prawnych. Ich ekspertyza może zaoszczędzić Ci czas, pieniądze i potencjalne kłopoty.


PAMIĘTAJ ŻE ZNALEZIENIE ODPOWIEDNIEGO AGENTA TO KLUCZ DO UDANEJ TRANSAKCJI.68 wyświetleń0 komentarzy

Comments


whatsapp-logo-png.png
bottom of page