top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMarta Malak

Nieruchomości w Dubaju 2024: inwestycja, która się opłaci

Zaktualizowano: 3 cze


Dubaj to dynamiczne miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, stało się globalną ikoną szybkiego rozwoju i dobrobytu ekonomicznego. Zyskuje uznanie z wielu powodów: zdumiewające rekordy świata, brak podatków od dochodów osobistych, pozycja jednego z najbezpieczniejszych miast na świecie i rola magnesu przyciągającego nadmiar kapitału z całego globu.

 Przepiękna Marina w Dubaju nocą, jedno z najlepszych miejsc do zakupu nieruchomości dla zachwycających widoków na plażę.

Dodatkowo, w środowisku przyjaznym dla kryptowalut, gdzie transakcje nieruchomościami można przeprowadzać za pomocą walut cyfrowych, Dubaj jest porównywany do harmonijnego połączenia żywiołowości Miami i magnetyzmu Las Vegas. Niemniej jednak, ponad wszystkim, niezaprzeczalną prawdą jest to, że Dubaj oferuje coś dla każdego, stając się tyglem innowacji, luksusu i nieskończonych możliwości.Dubaj zamieszkuje 3,6 miliona ludzi, z czego niemal 90% to eksperci spoza Emiratów. Uzyskanie wizy jest szybkie i łatwe, w tym również znanego Złotego Visa, zapewniającego okno 10 lat. Dubaj jest silnie zachodnią metropolią, ale to, co najbardziej przyciąga uwagę, to imponujący ludzie.


Teraz przejdźmy do nieruchomości. Jestem Marta Malak, nagradzaną agentką nieruchomości z 10-letnim doświadczeniem w Dubaju i CEO firmy Usquare Real Estate. Przez lata miałam przywilej pomocy setkom rodaków w spełnieniu ich marzeń o Dubaju.


Dubaj traktuje rynek nieruchomości bardzo poważnie, a rząd intensywnie go promuje i reguluje, co przynosi korzyści inwestorom.


Dubaj przeżył eksplozywny wzrost przez ponad 60 lat. Od 1960 do 2020 roku liczba mieszkańców wzrosła 80-krotnie, z 40 000 mieszkańców w 1960 roku do 3,3 miliona. W tym czasie obszar miejski Dubaju zwiększył się aż 170-krotnie.


 Horyzont Dubaju ozdobiony swoimi cennymi nieruchomościami.

Plan Miejski Dubaju na rok 2040 przewiduje, że populacja wzrośnie do 5,8 miliona, co oznacza wzrost o 60% w porównaniu do obecnych 3,6 miliona mieszkańców Dubaju. Ten roczny wskaźnik wzrostu wynoszący 3% jest jednym z najszybciej rosnących na świecie. Ten dynamizm stanowi część szansy na budowanie bogactwa w Dubaju.


Wszystko to wskazuje na to, że rynek nieruchomości w Dubaju jest silnie popytowy i będzie taki przez wiele dziesięcioleci. Teraz podzielę się dwoma fascynującymi faktami: 1. Miasto rośnie tak szybko, że Departament Turystyki co pół roku aktualizuje mapę Dubaju. 2. W momencie, gdy to czytasz, 25% wszystkich żurawi na świecie pracuje w Dubaju.


Mapa nieruchomości w Dubaju

Jak Wybrać Prawidłową Nieruchomość


Wybór nieruchomości w Dubaju może być fascynującą podróżą. Prawidłowy wybór zależy od twojej wizji:


1.Poszukiwanie stałego dochodu poprzez krótko- lub długoterminowe wynajmy.
2.Chęć wzrostu kapitału i potencjału odsprzedaży.
3.Osobiste wykorzystanie jako domu wakacyjnego lub rezydencji.

Gdzie Kupić w Dubaju


Ponownie, to zależy od twojej wizji i mentalności inwestycyjnej. Jeśli szukasz krótkoterminowych zysków z wynajmu przez Airbnb lub Booking.com, obszary turystyczne, takie jak Dubai Marina i Downtown Dubai, mogą być dla ciebie lepszym wyborem. Jeśli natomiast preferujesz bardziej wizjonerskie podejście, Business Bay i Dubai Creek Harbour są obecnie niesamowite jako przyszłe hot spoty.


Jeśli szukasz nieruchomości pod względem wzrostu kapitału, ludzie cenią prywatność i dobrze mieszkać, polecam piękne wille i domy szeregowe. Najlepsze opcje na rynku to Damac Hills, Damac Lagoons, Dubai Hills Estate i Arabian Raches III. To niesamowite projekty, gdzie ludzie często widzą wzrost kapitału 3-6 miesięcy po zakupie.


Offplan vs Gotowe

Nieruchomość w stanie deweloperskim oraz gotowa do zamieszkania w dubajskim rynku nieruchomości.

Odpowiedź zależy głównie od tego, dlaczego kupujesz nieruchomość. W dzisiejszym rynku Dubaju, jeśli zależy ci na wartości za pieniądze, off-plan jest korzystniejszy. Jednak jeśli szukasz domu do natychmiastowego zamieszkania, gotowe nieruchomości są najlepszym wyborem. Nie martw się, możemy pomóc ci znaleźć najlepsze oferty na rynku. Jesteśmy związani nie tylko z pierwotnymi sprzedażami deweloperów, ale także z rynkiem wtórnym, gdzie wiele ofert nie jest nawet dostępnych publicznie.


Kredyty Hipoteczne


Ponieważ rynek nieruchomości w Dubaju jest bardzo konkurencyjny, korzysta to z inwestora. Większość renomowanych deweloperów oferuje plany płatności bez odsetek, w zależności od dewelopera i rodzaju nieruchomości, od roku do nawet 5 lat. Jeśli to dla ciebie za mało elastyczne, mamy opcje kredytów hipotecznych od banków w Dubaju, nawet jeśli nie jesteś rezydentem. Jeśli spełniasz warunki, możemy załatwić wszystko w ciągu tygodnia.Golden Visa

Kobieta z golden Wizą spacerująca w Dubaju

Zjednoczone Emiraty Arabskie wprowadziły Golden Visa, ekskluzywną kategorię wizową dla zagranicznych inwestorów, biznesmenów i osób spełniających określone kryteria. Golden Visa to przełom, oferujący niemal równoważność obywatelstwa, wymagając jedynie bezproblemowej odnowy co 10 lat, co oznacza, że możesz uniknąć formalności rządowych przez całe dziesięciolecie. Ale to nie koniec! Posiadacze Golden Visa otrzymują status VIP, odblokowując dostęp do korzyści, w tym upragnionej karty Esaad, zwanej potocznie Kartą Szczęścia. Wyobraź sobie: 10-40% zniżek na hotele, czesne szkolne, restauracje, loty i nie tylko. To nie tylko wiza; to złote drzwi do krainy przywilejów i szczęścia.


W czym mogę pomóc?


Nawigowanie przez krajobraz nieruchomości w Dubaju może być przytłaczające, z uwagi na mnóstwo premierowych projektów i deweloperów rywalizujących o uwagę. Wybór odpowiedniej opcji może stanowić wyzwanie. Bądź pewien, że moje zespoły zawsze stawiają na pierwszym miejscu twoje najlepsze interesy, aktywnie poszukując spersonalizowanych rozwiązań, czasem nawet zgłębiając projekty jeszcze niedostępne publicznie. Kiedy już podejmiesz decyzję, zrelaksuj się, ponieważ moje zespoły zajmą się wszystkimi formalnościami. Śmiało się odezwij na rozmowę, ponieważ prawda mówi, że w świecie nieruchomości w Dubaju jest znacznie więcej, niż możemy przedstawić w jednym wpisie na blogu. I pamiętaj, nasze konsultacje zawsze są bezpłatne.
CZP

Czym są nieruchomości off-plan ?

Nieruchomość w stanie deweloperskim to taka, która jest wciąż w trakcie budowy, a deweloper zobowiązuje się dostarczyć ją do użytku w określonym terminie.

Ile kosztuje mieszkanie w Dubaju?

Czy warto inwestowac w nieruchomości w Dubaju?

Ile kosztuje metr kwadratowy w Dubaju?

Czy obcokrajowiec może kupic mieszkanie w Dubaju?

Czy Polak może kupic mieszkanie w Dubaju?

Ile Polakow mieszka w Dubaju?

Ile kosztuje kawalerka w Dubaju?797 wyświetleń0 komentarzy

Comments


whatsapp-logo-png.png
bottom of page